Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                      WIZYTA PISARKI WANDY CHOTOMSKIEJ

          W ramach zadania "Wędrujące spotkania z autorami książek", w ramach Programu Operacyjnego "PROMOCJA CZYTELNICTWA" realizowanego ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Wandą Chotomską.

Pani Wanda Chotomska to pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, która 10 września odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowicach. Wanda Chotomska autorką ponad 200 książek, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych.

Ta niecodzienna wizyta, była dla uczniów naszej szkoły niecodziennym przeżyciem. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wcielić się w role dziennikarzy i zadawać pani Chotomskiej pytania. Najbardziej naszych uczniów ciekawiło dzieciństwo pani Wandy, pytano i pierwszy napisany wiersz, o ulubione zabawy, o inne zamiłowania i o to skąd się brały pomysły na wiersze. Nasi mali dziennikarze dowiedzieli się również jaka jest ulubiona potrawa pani Wandy Chotomskiej, dlaczego porzuciła dziennikarstwo i jakie ma plany na przyszłość. Spotkanie z panią Wandą Chotomską nie było tylko zwykłym wywiadem. Ku zdziwieniu i zadowoleniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, pani Wanda chętnie zagrała z nimi w klasy.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem naszych uczniów dla panie Wandy za tak niesamowite i pełne wrażeń przeżycie. Pani Chotomski życzyła naszym dzieciom słońca, miłości i radości i również podziękowała za spotkanie i gorące przyjęcie.

wstecz